modernizacja strony internetowej
Modernizacja stron internetowych Poznań
13 marca 2019
Kiedy sklep internetowy zaczyna zarabiać
Kiedy sklep internetowy zaczyna zarabiać?
21 marca 2019
Pokaż wszystkie

Jak zapętlić film z youtube na stronie internetowej?

Jak zapętlić film na youtube

Jak zapętlić film z youtuba? Przez wiele lat sprawa wyglądała prosta wystarczyło dodać parametr ?loop=1 i wszystko działało prawidłowo. Jednak po zmianach jakie wprowadził Youtube trzeba troszke bardziej pokombinować . Bez zbędnego pisania zaczynajmy :)

Krok 1. Wchodzimy na youtube.pl i odnajdujemy film jaki chcemy umieścić na stronie internetowej. Jak już odnajdziemy nasz film klikamy na „Udostępnij”:

Krok 2. Po kliknięciu na przycisk „Udostępnij”, wybieramy opcję „Umieść”:

Krok 3. Pobieramy kod jaki został wygenerowany:

Krok 4. Przechodzimy do naszego panelu administracyjnego na Wordpress, wybieramy podstronę na której chcemy umieścić nasz film i wklejamy kod pobrany z youtube (krok 3):

Do naszego kodu musimy dodać następującą formułę: ?version=3&loop=1&playlist=2Gn4zIOQWEo Gdzie 2Gn4zIOQWEo jest to ID z naszego adresu URL:

Kod przed dodaniem formuły:
Uwaga przed znacznikami "iframe" i "/iframe" dodałem znacznik " ' ", który trzeba usunąć, aby kod zaczął działać prawidłowo

<'iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/2Gn4zIOQWEo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen><'/iframe>


Kod po dodaniu formuły:

<'iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/2Gn4zIOQWEo?version=3&loop=1&playlist=2Gn4zIOQWEo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen><'/iframe>

Po wykonaniu wszystkich kroków na 100% film będzie się zapętlał.

Podsumowywując

Cała nowość w systemie youtube.pl polega na dodaniu sztucznej playlisty i paramteru loop=1, na tej podstawie film zacznie się zapętlać. Jeżeli nie dodamy playlisty tylko sam parametr loop=1 to niestety nie zacznie to działać prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *