Projekty graficzne stron internetowych

Każda nowa strona internetowa powstaje na podstawie jakiejś koncepcji. Wiele stron budowane jest na podstawie już widniejących witryn w sieci, a co jeżeli chcesz unikatową stronę internetową, której jeszcze nie ma w sieci? Na takie potrzeby są tworzone dedykowane projekty graficzne, których celem jest naszkicowanie wyglądu strony, oraz jej funkcjonalności.

Cennik projektów graficznych stron

Poniżej przedstawiłem zestawienie dwóch najczęściej wybieranych pakietów:

Projekt Standard

1500 zł / netto


Projekt graficzny 2 podstron

Elementy strony dostosowane do UX

Dedykowana kolorystyka współgrająca z logotypem

10 zdjęć ze stocku np. Fotolia.pl

Wersja mobilna strony głównej

4 dedykowane ikony

Do 2 poprawek graficznych na podstronę

X

Projekt Premium:

3000 zł / netto


Projekt graficzny do 5 podstron

Elementy strony dostosowane do UX

Dedykowana kolorystyka współgrająca z logotypem

30 zdjęć ze stocku np. Fotolia.pl

Wersja mobilna wybranych podstron (max. 5)

12 dedykowanych ikon

Do 4 poprawek graficznych na podstronę

Nowe logo lub remake starego

Dlaczego projekt graficzny strony internetowej jest ważny?

Każda marka powinna mieć dedykowaną stronę internetową. Dlaczego? Odpowiedź jest dosyć prosta, ponieważ strona firmowa powinna zostawać w pamięci na tle innych firm. Do takich stron użytkownicy/internauci chętnie wracają i korzystają z ich usług. Jeżeli posiadasz stronę, która wyglądem jest nie mal identyczna co konkurencyjna strona to prawdopodobnie klient nie wybierze twojej firmy ze względu na jej prezencję lecz weźmie pod uwagę inne parametry, takie jak opinie, znajomość marki. Jednak na pierwszym wrażeniu może odpaść wiele klientów.

Co warto wiedzieć

Pamiętajmy, że strona internetowa może mieć różne zastosowania. W wielu przypadkach są to wizytówki firmowe, utworzone na szablonie, które niestety nie są w stanie pozyskać dużej ilości klientów, są też takie witryny zaprojektowane na potrzeby firmy z odpowiednio dostosowanym UX designem, które są głównym pracownikiem pozyskujące zlecenia dla firm.

Aby projekt nowej strony internetowej był trafiony, musi mieć założony cel, który sprecyzuje do jakiego grupy klientów chcemy trafić. Jeżeli mamy cel jesteśmy w stanie określić stopień zaawansowania klienta i odpowiednio dostosować szatę graficzną witryny.

Projekt graficzny a szablon

Jaki jest główny problem szablonów? Oczywiście są one wykonane estetycznie, nawet funkcjonalnie ale są ogólnodostępne i każdy może zakupić taki projekt strony. Wielokrotnie przeglądając internet w poszukiwaniu pewnych usług napotykam strony internetowe, które są niemal identycznie pod względem układu jak i zdjęć, takie strony wywołują negatywne nastawienie i człowiek intuicyjnie szuka witryny, która zachęci nas samym wyglądem a jeszcze lepiej jak na samym początku strony widzimy informację o usłudze, której szukamy.


Projekty graficzne pod UX

Wiele stron internetowe są przebadane na tle UX design i odpowiednio dostosowane do potrzeb użytkowników. Czym jest UX design? Są to badania/testy polegające na weryfikacji, grupy docelowej i dostosowania strony internetowej na ich potrzeby (chodzi tutaj o ułatwienie posługiwania się stroną internetową).

Badania UX są kluczowe do uzyskania dużej ilości zleceń/zapytań. Niedostosowana strona internetowa do grupy docelowej, przekształca się w wizytówkę firmy, która jest bo jest ale żadnych korzyści z niej nie ma.

Ile czasu trwa przygotowanie projektu graficznego?

Czas jest bezpośrednio zależny od wielkości i pakietu projektu. Zazwyczaj czas po jakim otrzymasz projekt graficzny to 10 dni roboczych. Wraz z projektem otrzymasz opis dlaczego elementy są tak umiejscowione i jak to wpłynie na konwersję. Po otrzymaniu projektu graficznego posiadasz 5 dni na przysłanie poprawek lub zaakceptowanie projektu.

Pakiet projekt graficzny i kodowanie

Istnieje możliwość zakupienie projektu graficznego wraz z zakodowaniem go. Takie zlecenia są wyceniane indywidualne. Jeżeli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: biuro@b-ciachurski.pl